AktualnościEdycja 2015Wrocław 2015

Art Hotel Wrocław – tu się wszystko zaczęło!

Ciepło i gościnnie powitał nas w swoich progach Art hotel Wrocław już od 6 rano. Wrocławskie Panny Młode i Amelka miały gdzie przygotować się do Akcji – całodniowej charytatywnej sesji zdjęciowej.

Art Hotel to miejsce magiczne i wyjątkowe. Elegancki i stylowy hotel we Wrocławiu, położony w urokliwym zakątku wrocławskiego Rynku, mieści się w dwóch połączonych ze sobą kamienicach, z których jedna to XIV-wieczny obiekt, jeden z niewielu na Starym Mieście. Art Hotel oferuje unikatowo zaaranżowane pokoje, utrzymane w ciepłych barwach oliwki i beżu. Znajdziemy tutaj indywidualnie zaprojektowane meble – stylizowane na dawne, szlachetne tkaniny, ręcznie malowane dodatki. Wnętrza hotelu zdobią autentyczne obrazy, akwarele i grafiki znanych wrocławskich artystów – zmieniając Art Hotel w galerię sztuki.

Detale średniowiecznej mieszczańskiej kamienicy – oryginalne lub pieczołowicie odrestaurowane współtworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, gdzie historia architektury przenika nowoczesność.

Art Restauracja i Kawiarnia to jedno z najciekawszych miejsc na mapie miasta. Zlokalizowana w przepięknej, XVI-wiecznej kamienicy renesansowej, nieustannie zachwyca gości wspaniałym wnętrzem i wyjątkowym menu. Wierzymy, że wyjątkowa oprawa wizualna stwarza doskonałą scenerię do degustacji serwowanych przez nas dań i deserów, zaczerpniętych głównie z kuchni polskiej.Wykorzystujemy również bogactwo i smak regionalnych oraz tradycyjnych produktów, oferując kulinarne wspomnienia z Dolnego Śląska.

Nasza kuchnia

Wyjątkowym atutem naszego menu są regionalne produkty, jesteśmy członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Nasze danie z kłodzkiego pstrąga posiada certyfikat ” Dziedzictwo Kulinarne Dolny Śląsk”.Sami robimy makarony i pierogi, wykorzystujemy nowoczesne techniki kulinarne, które zapewniają bogactwo naturalnych smaków, u nas możesz spróbować dań wykonanych w technice sous vide.

Dawny Smak Wrocławia

Od wielu lat realizujemy program promocji dawnej kuchni Wrocławia. W naszych kartach menu znajdziesz dania inspirowane wrocławskimi recepturami sprzed 100 lat. Specjały z cyklu Dawny Smak Wrocławia oznaczone są w kartach inicjałem „W”. 

Serdecznie Zapraszamy do tworzenia dalszej historii…!

Poprzedni wpis

ESKA o wędrujących po Poznaniu Pannach Młodych

Następny wpis

Port Lotniczy Poznań Ławica z innej perspektywy