AktualnościEdycja 2015PartnerzyPoznań 2015

Fotoluka

Fotoluka to uznany fotograf, tworzący niebanalne sesje zdjęciowe. Jego bogate portfolio zawiera sesje narzeczeńskie, ślubne i ciążowe. Zajmuje się także fotografią okolicznościową (chrzty, komunie, przyjęcia rodzinne) oraz firmową (m. in. spotkania biznesowe i wyjazdy integracyjne).

Łukasz o sobie:

Fotografią zajmuję się od kilku lat i stała się dla mnie pasją mojego życia…
Jeśli pragniecie profesjonalnych, niebanalnych, fascynujących zdjęć to dobrze trafiliście. Jestem otwarty na wszelkie propozycje klienta, jeśli chcecie mieć fotografie w szczególnych miejscach, z atrakcyjnymi gadżetami, bardzo chętnie zrealizuje Wasze pomysły. Najważniejszym aspektem fotografii wg mnie jest uwiecznienie emocji, co powoduje, iż stają się one atrakcyjne, dlatego nie istnieje dla mnie twierdzenie, że ktoś jest nie fotogeniczny, ponieważ w każdym z nas jest mnóstwo emocji, a moim zadaniem jest je narysować na fotografii. Głównie zajmuję się fotografią ślubną gdyż jest bardzo ciekawa i twórcza.
Fotografia jest to część mojego życia dlatego podchodzę do niej z pasją i wielkim zaangażowaniem, lecz w sposób indywidualny do każdego klienta, a największym prezentem dla mnie jest błysk radości w oczach nowożeńców, którzy oglądają zdjęcia mojego autorstwa z reportażu ich ślubu.

1. Dlaczego fotografujesz?

Fotografuję ponieważ bardzo to lubię – a to w pracy jest najważniejsze żeby lubić to co się robi bo właśnie tylko wtedy ta praca wychodzi, sprawia nam przyjemność po prostu będzie wykonana na najwyższym poziomie.
Fotografia towarzyszy mi już od lat młodzieńczych gdzie bardzo lubiłem fotografować hobbistycznie otaczający mnie świat.
Obecnie najbardziej lubię fotografię ślubną. Uczestniczenie w ceremonii, która jest najważniejsza w życiu dla pary młodej jest wielkim wyróżnieniem ponieważ to właśnie ja mogę uchwycić wszystkie uczucia i emocje, które towarzyszą uczestniczącym w tym dniu ludziom, zarówno parze młodej jak i zgromadzonym im bliskim.

2. Para, którą pamiętasz i dlaczego?

Nie ma pary, która jest tak jakby wg mnie „najlepsza” bo zapadła w mojej pamięci. Każda para, z którą miałem do czynienia była parą „wyjątkową”.
Każda para była inna, i dlatego wprowadzała coś nowego.
Dzięki tym różnym Młodym Parą:
Nauczyłem się jak rozmawiać z ludźmi aby jakoś bardziej się otworzyli, po prostu mi zaufali gdyż atmosfera spięta podczas sesji nie sprzyja zdjęciom gdyż te emocje mimo wszystko zostają na zdjęciach a chodzi o to aby Młodzi i fotograf jak najlepiej się dogadywali, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy.
Nauczyłem się słuchać, gdyż każda para ma inne wyobrażenia co do zdjęć i trzeba sprawić aby ich wymagania były spełnione i ich usatysfakcjonowały.
Pogłębiam wiarę we własne siły i możliwości – radość Młodych po oddaniu zdjęć, miłe słowa dają mi wiele radości i upewnia mnie to, że to co robię jest dobre i sprawia innym także radość i przyjemność.
Jak widać spotykając się z tymi wszystkimi parami mogę poszerzyć swoje doświadczenie, swoje umiejętności. Im więcej spotykam par tym bardziej się upewniam, że to co robię jest dobre, i że jestem na dobrym miejscu

3. Dlaczego biorę udział w akcji?

Najważniejszym powodem mojego udziału w akcji jest pomoc dziecku, pomoc jego rodzinie w zebraniu pieniędzy na leczenie i dalsze „normalne” funkcjonowanie.
Uczestnictwo w akcji także da mi ogromne doświadczenie gdyż nie codziennie fotograf może sprawdzić swoje umiejętności oraz siły fotografując ponad 100 panien młodych
Jak mówi sentencja „Dobro do nas powraca” uważam, że należy pomagać gdyż kto jak nie drugi człowiek ma pomóc.

 

Partner Akcji Charytatywnej Panny Młode 2015 w Poznaniu.
Organizator Fundacja Mają Przyszłość

Poprzedni wpis

Wasza Windykacja

Następny wpis

Paradowscy Fotografia