Akcja Charytatywna Panny Młode Bydgoszcz 2013

WSPÓŁORGANIZATOR AKCJI
W BYDGOSZCZY
logo_2
PATRONAT MEDIALNY
MMBydgoszcz-logo
ManiaWypoczywania_logo
SPONSORZY i PARTNERZY
logoDacHerman
logo hotel agat restauracja
hotel-sloneczny-mlyn
Logo do Facebook
zdmikp bydgoszcz
Kummerowka Arczma 
pawilon niebieski szwederowo
salon_sukien_julia
http.bramiracle.com.pl_logo
 _MRO3543-www (2)
Skulls
fenix
studio urody kamila bobowska
justyna kosiedowska
zakład fryzjersko kosmetyczny
 FOTO & VIDEO
grupadeixlogo
CATERING 
 camel pizza logo

 Od 5 już lat w Poznaniu, a po raz pierwszy w Bydgoszczy, Trójmieście, Wrocławiu i Zielonej Górze, podczas niecodziennych sesji ślubnych i wydarzeń towarzyszących zebrano środki na wsparcie lokalnego maluszka w potrzebie. Panny Młode podbijały Miasto 25 sierpnia 2013 ! Organizatorem Akcji jest Fundacja Mają Przyszłość

„Panny Młode” to wyjątkowa charytatywna sesja zdjęciowa. Kilkadziesiąt Panien Młodych w bieli koronek i satynie pozuje do zdjęć w znanych plenerach miasta oraz ujęć sponsorowanych. Więcej szczegółów o samej Akcji czytaj tutaja także na www.panny-mlode.pl oraz na Facebookowym profilu Akcji
60 Panien Młodych z Bydgoszczy, raz jeszcze założyło swoje suknie ślubne, by przy wsparciu sponsorów i partnerów Akcji nieść pomoc 15 miesięcznej Blance, zmagającej się z poważną wadą serduszka! Zapraszamy do zapoznania się z jej historią.

Dziś nadal można pomóc Blance – obejrzyj fotografie w galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz pomóż nam pomagać dzieciom.

Możesz to zrobić kupując jednocześnie coś dla siebie na naszych licytacjach charytatywnych na Allegro lub wspierając nas na SiePomaga:

Blanka. majaprzyszlosc.org.plMożesz także pomóc Blance, przekazując środki na rachunek zbiórki publicznej. Wpłat na dziewczynkę można dokonywać cały czas na konto Fundacjitytuł przelewu: „Blanka Blachowska – darowizna na rehabilitację i leczenie” Fundacja Mają Przyszłość, ul.Młyńska 45, 62-070 Konarzewo Alior Bank, nr rachunku 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568 Wpłaty kierowane tytułem „na realizację celów statutowych”, będą przekazywane w całości na wszystkie dzieci objęte pomocą.

TU DZIAŁAMY  W BYDGOSZCZY  na FACEBOOKU – ZAPROŚ ZNAJOMYCH DO POMAGANIA!

Znajdź 60 szczerych uśmiechów. Otul je bielą satyny i koronek. Oddaj w ręce profesjonalnych fryzjerów i kosmetyczek. Wzbogać bukietami kwiatów i pozwól nieść radość w szczytnym celu już od wczesnych godzin porannych, aż po zmierzch. To przepis na sukces bydgoskiej edycji Panien Młodych, który zastosowała Regionalna Koordynatorka Akcji – Katarzyna Wojciechowska – na co dzień kompleksowo organizująca śluby i wesela jako Ślubny Serwis „Wy i My„. W przygotowaniach do tego wydarzenia wspierała ją Julianna Orzechowska, zawodowo zajmująca się szeroko pojętym marketingiem internetowym pod szyldem MAOR.pl.

Bladym świtem, 25.08.2013, tłum tryskających energią, bydgoskich Panien Młodych stawił się licznie w Karczmie Kujawskiej KUMMERÓWKA. Wraz z nimi zjechali na miejsce startu mistrzowie fryzur i wizażu w składzie:

– Zakład Fryzjersko – Kosmetyczny Dorota Sadka
Studio Urody Kamila Bobowska
Makijaż & Kosmetyka – Justyna Kosiedowska.

To właśnie tu bydgoskie uczestniczki zostały przygotowane na bóstwo, a następnie podczas porannego poczęstunku przygotowanego dzięki uprzejmości Kummerówki, zapoznane z przebiegiem dnia Akcji. Pozostało już tylko wdziać ślubne kreacje – własne lub te, udostępnione przez Salon Sukien Ślubnych JULIA – i wyruszyć na podbój miasta dla Blanki – półtorarocznej, bydgoskiej podopiecznej Akcji, która od trzeciej doby życia zmaga się m.in. z poważną wadą serduszka.

Całą Akcję, od samego początku, kompleksowo dokumentowała grupa profesjonalistów od foto i video – Grupa Deix z Wojtkiem Łowickim i Wiesławą Łowicką na czele. Nic nie umknęło oku kamery i aparatów fotograficznych. Dziewczyny czuły się niemal jak gwiazdy filmowe.

Pierwsza mini sesja odbyła się już po godzinie 8:00, kiedy to uczestniczki w ramach porannej rozgrzewki przebiegły na mostek wenecki w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynu w Myślęcinku. Kilka cennych uwag wspartych zabawnym komentarzem fotografów szybko wprawiło Panny w fenomenalny nastrój. Od tej pory o chwili wytchnienia nie było już mowy, a Panny poczuć mogły smak profesjonalnych sesji fotograficznych. Dodatkowym zastrzykiem energii i motywacji okazała się poranna wizyta w Myślęcinku małej Blanki – podopiecznej bydgoskiej Akcji – wraz z rodzicami. I machina ruszyła z kopyta!

Z Myślęcinka cała akcyjna ekipa odjechała autobusem miejskim, specjalnie na ten dzień udostępnionym dla uczestniczek dzięki współpracy ZDMiKP oraz MZK Bydgoszcz. Pierwszy przystanek na trasie to Hotel Agat – jeden ze sponsorów bydgoskiej edycji Akcji. To tu, przy wsparciu podnośnika koszowego z firmy Viking, Grupa Deix miała okazję wykonać zdjęcia na naprawdę wysokim poziomie. Pareset fleszy i wyścig w białych sukniach do autobusu. Wszak nie można było spóźnić się do kolejnego sponsora – Hotelu Słoneczny Młyn. Napotykani na trasie bydgoszczanie w telegraficznym skrócie informowani byli przez Panny wystawiające swe uśmiechnięte twarze zza szyby autobusu o Akcji i zbliżającej się zbiórce na Starym Rynku. Przecież nie mogło tam zabraknąć nikogo.

Choć apartamenty, sale, wspaniały hol z bajecznym żyrandolem, a zwłaszcza możliwość zmoczenia nóg przy nadbrzeżu Hotelu Słoneczny Młyn na chwilę przeniosły bydgoskie uczestniczki w zupełnie inną krainę, czas było wracać do wesołego autobusu i przebyć kolejny etap trasy. „Kierunek – Wyspa Młyńska” padła hasło od Kasi Wojciechowskiej – Koordynatorki Akcji i nie było wyjścia. Komplet 60 uczestniczek jechał w malownicze zakątki miasta by móc choć przez chwilę zrelaksować się, posilić smakowitą pizzą i sałatkami z CamelPizza, a co najważniejsze – zebrać siły na główny punkt dnia – zbiórkę na Blankę do puszek kwestarskich na Starym Rynku. Godzinna przerwa zdziałała cuda i tuż przed 14:00 kilkanaście Panien Młodych udało się pod Przystań Bydgoską MARINA. Nieplanowana, mini sesja w MARINIE zaowocowała solidną „wrzutą do puszki”. Także tu, na część bydgoskich uczestniczek czekali przystojni panowie na swych ryczących maszynach. Były to Grupy Motocyklowe Skulls oraz Fenix, które przyłączyły się do Akcji by uatrakcyjnić przejazd Panien Młodych na płytę Starego Rynku i wesprzeć uczestniczki w kweście. Intensywne półtorej godziny obfitowało w przesympatyczne sesje z przechodniami, krótkie wywiady do telewizji i prasy, a także przemiłe niespodzianki, jak chociażby nieplanowane spotkanie z przyjezdną grupą małych artystów, którzy potrafią ze swym ciałem zdziałać cuda. Na Starym Rynku nie mogło też zabraknąć małej Blanki i jej rodziców. Tak naprawdę to jej obecność dodawała przysłowiowego kopa Pannom, a bydgoszczan wzruszała i zachęcała do przekazania choć „grosika”, za który Panny oferowały wspólne zdjęcie i wręczały naklejki, przygotowane i przekazane na Akcję dzięki uprzejmości bydgoskiej drukarni Państwa Krzemkowskich.

Czas jednak biegł nieubłaganie, a kolejni sponsorzy czekali na uczestniczki. Ekspresowy powrót do autobusu i równie szybki przejazd na osiedle Szwederowo musiał się powieść. Tym bardziej, że od Starego Rynku bydgoska „biała wycieczka” przemieszczała się w asyście doświadczonych, perfekcyjnie zorganizowanych motocyklistów. Nie straszne były im czerwone światła, czy jazda pod prąd. W taki dzień nie liczyło się nic innego, jak szczytny cel i walka o serduszko Blanki za wszelką cenę. Dojazd pod Niebieski Pawilon na Szwederowie i krótka decyzja o rozdzieleniu się na dwie grupy pozwoliły upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Kiedy połowa Panien Młodych pospieszyła ze Skulls’ami i Fenix’ami do Kwiaciarni Wrzos – kolejnego sponsora, który prócz wkładu finansowego, wyposażył bydgoskie uczestniczki w przepiękne bukiety kwiatów i udekorował motocykle, reszta pozostała w Niebieskim Pawilonie i wzięła udział w foto sesjach, u takich sponsorów, jak:

  • Studio Urody Kamila Bobowska
  • Druk Cyfrowy Monika Janoszek
  • Studio Tańca BAILAMOS
  • EduCenter
  • Gabinet Kosmetyczny ANNA
  • VIP Studio
  • VIP Spa.

Także i tu, bydgoskie Panny Młode czekała nie lada niespodzianka. Z okazji pewnej rocznicy, jak i samej Akcji, Studio Tańca BAILAMOS przygotowało dla wszystkich słodki poczęstunek przy filiżance pysznej kawy oraz krótki, acz intensywny kurs tańca. Tego Pannom było trzeba. Mała czarna dostarczyła kolejnej dawki energii, by z należytym optymizmem i radością dokończyć wielkiego dzieła. Wszak zostało już tak niewiele. Zbiórka pod autobusem, przeliczenie uczestniczek i głośny odjazd z rykiem silników w tle zwiastował przejazd do ostatniego punktu trasy – Parku Rozrywki i Zaginionego Świata w Myślęcinku.

Dłuższy odcinek czasu nie został jednak zaliczony do nudnych. Skoczna muzyka w wesołym autobusie i skrzynki owoców przekazane uczestniczkom przez Sklep U Kasi i Tomka były jak wisienka na torcie. Radosne Panny Młode, po dotarciu do celu promieniały, jak nigdy. Tym bardziej, że prócz zbiórki do puszek, w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku czekało na nie sporo atrakcji – salon luster, jazda na byku, basen z piłeczkami, karuzele, wyścigi samochodowe, zjeżdżalnie, plaża, WakePark oraz nowo otwarty RollerCoaster. Niektóre z uczestniczek zamieniły nawet swe buty na rolki. Oj działo się, działo.

Finał Akcji był jednak coraz bliżej. Ostatni spacer do autobusu, punktualny podjazd pod Kummerówkę i wesoła pogoń za fotografami potwierdziły tylko, że bydgoskie Panny Młode stać naprawdę na wiele, a gdyby tylko poprosić ich o kolejne godziny kwestowania, nie miałyby nic przeciwko. Podobne spostrzeżenia okazała się mieć organizatorka trwającego wówczas w Kummerówce przyjęcia. Widząc rzeszę uśmiechniętych dziewczyn w bieli, zaprosiła je na salę w ramach niespodzianki nie tylko dla nich ale i dla uczestników przyjęcia z Jubilatką na czele. Po odśpiewaniu przez 60 głosów gromkiego STO LAT nie mogło być inaczej – goście nagrodzili bydgoskie Panny Młode wrzutami do puszek. Także i tu pojawiła się pełna energii Blanka wraz z rodzicami. Podziękowania od rodziców dla organizatorów Akcji sprawiły, że chyba każdemu zakręciła się łezka w oku i świadomość, że ten przepiękny dzień dobiegł końca. Szybko jednak pojawiła się miła niespodzianka w postaci piwa sponsorowanego dla wszystkich przez Kompanię Piwowarską. Pozostała już tylko jedna rzecz do zrobienia – przeliczenie zebranych do puszek wpłat od bydgoszczan. Jak się szybko okazało, padł rekord. Bydgoskie Panny Młode zebrały do puszek 5.400,74zł To był iście bajeczny dzień i finał, jakiego jeszcze rano nikt sobie nie wyobrażał.

Pełnometrażowy film z AKCJI można obejrzeć poniżej. ZAPRASZAMY!

Dzięki wsparciu lokalnych mediów, a wśród nich m.in. Portalu MMBydgoszcz oraz ManiaWypoczywania o Akcji nadal jest głośno!

Wciąż jeszcze można pomóc w zbiórce na Blankę dokonując wpłat w serwisie SięPomaga oraz biorąc udział w licytacjach przedmiotów przekazanych przez lokalnych darczyńców. W Bydgoszczy byli nimi Atelier Stylu, który przekazał cudowny, ślubny szal z filcu oraz BraMiracle, salon który przekazał dwa komplety bielizny oraz porady brafittingowe.

Nie możemy zapomnieć i serdecznie dziękujemy jeszcze jednemu sponsorowi bydgoskiej akcji, którego nie odwiedzaliśmy z racji znacznych odległości, a który również zechciał wesprzeć zbiórkę finansowo. DacHerman Jakub Hermanowski – dziękujemy!

Zapraszamy do śledzenia Ogólnopolskiej Akcji na Facebooku.

Osoby i firmy zainteresowane współpracą w roli patrona, sponsora, czy partnera kolejnej edycji Akcji zapraszamy do kontaktu: pm@majaprzyszlosc.org.pl lub kontakt@panny-mlode.pl

 Pełna galeria zdjęć z Akcji Panny Młode w Bydgoszczy – kliknij tutaj