Edycja 2008

zuzia 14 września 2008 odbyła się niesamowita sesja ślubna Panien Młodych roku 2008. Towarzyszyły im jednak także Przyszłe Panny Młode oraz Panny Młode z kilkuletnim stażem.  Dzień spędzony w świetle reflektorów, błysku fleszy aparatów Kuby Cichockiego i Marcina Melanowicza, przed kamerą Artmediastudio i kamerami stacji telewizyjnych.
Mimo chłodu znalazło się wiele gorących serc, które wsparły akcję zorganizowaną dla Zuzi Szkudlarek.


Nasza podopieczna 2008
Zuzia Szkudlarek:

6 października 2006 roku o g. 17.01 przyszła na świat śliczna mała Zuzia. Ważyła 1790 gram. Ocena według Apgar: 0, 0, 0, 0, 0, 1;  jedyny punkcik pojawił się w 13 minucie reanimacji… Zuzia urodziła się w 33 tygodniu ciąży. Ciąża przebiegała Prawidłowo, więc nic nie wskazywało na komplikacje, które pojawiły się tak nagle… W trakcie cięcia cesarskiego stwierdzono oddzielenie łożyska na całkowitej powierzchni co spowodowało, że Zuzia urodziła się bez czynności serca. Pierwsza reanimacja trwała 13 minut !! Trafiła na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka w stanie ogólnie skrajnie ciężkim, była nieprzytomna, miała podłączony respirator, który oddychał za nią. Wbrew temu co mówili lekarze Maleńka walczyła ze śmiercią i nie poddawała się. W pierwszych dobach życia pojawiły się objawy wielonarządowego niedotlenienia: niewydolność nerek, niewydolność oddechowa i krążeniowa, zaburzenia metaboliczne, uszkodzenie komory wątrobowej, trzustka też nie pracowała.
W drugiej dobie życia doszło do kolejnego zatrzymania czynności serca. Kolejna reanimacja trwała 30 sekund, po których serduszko Zuzi zaczęło dalej bić. Po trzeciej dobie życia Pani doktor powiedziała : „ Zuzia jest w bardzo złym stanie, nastąpił wylew do miąższu mózgu więc Zuzia na pewno nie przeżyje, więc jeśli będzie chciała odejść nie będziemy już jej ratować”.

Dziś Zuzia ma 11 miesięcy. Niestety w wyniku niedotlenienia Zuzia miała wylew do miąższu mózgu IV stopnia. W trzecim tygodniu życia w obrazie USG przez ciemieniowym zaobserwowano nasiloną leukomalację okołokomorową i podkorową. Rozległa leukomalacja jamista, brak prawidłowej tkanki mózgowej. Dnia 17 listopada czyli w 43 dobie życia Zuzie puszczono do domu. Tutaj rozpoczęła się walka o rozwój Zuzi i trwa do dnia dzisiejszego. W wyniku uszkodzeń mózgu Zuzia ma wzmożone napięcie mięśniowe fachowo nazywając jest spastyczna, jej główka nie rośnie tak jak u zdrowych dzieci więc zdiagnozowane zostało małogłowie. W czerwcu pojawił się Zespół Westa czyli padaczka lekooporna, która bardzo utrudnia nam naszą pracę. Niestety nadal są napady mimo podawania ogromnej ilości leków (Sabril, Dephakine, Luminal ). Wymaga ciągłego leczenia.


Koniecznie zobacz:

Film z akcji zrealizowany przez ArtMedia Studio (YouTube)

30 grudnia 2008 reportaż o Pannach Młodych i Zuzi pojawił się na antenie TVN w programie porannym Dzień Dobry TVn. Zrealizowano go w ramach Zielonych Drzwi TVN

Reportaż w Dzień Dobry TVN

Panny Młode pojawiały się także w innych mediach – dwa wywiady oraz relacja w radiu Merkury, info w wakacyjnym wydaniu Magazynu Ślubnego, artykuł na pierwszej stronie Głosu Wielkopolskiego w dn. 13.09.2008 oraz na portalach internetowych  www.kobietą.być.pl, tutej.pl, poznań.mojemiasto.pl i TVN24.


Zd
jęcia dla Twojej firmy.
W tym dniu oprócz zdjęć sesyjnych i plenerowych Panien Młodych w pięknej oprawie bieli, wykonane zostały zdjęcia sponsorowane.  Każda firma, która zgłosiła chęć uczestnictwa i udostępniła tego dnia teren swojej firmy lub jej produkty, mogła liczyć na wykonanie profesjonalnych zdjęć do wykorzystania marketingowego na potrzeby swojej firmy (wyłącznie).
Przelew za zdjęcia sponsorowane dokonywany jest bezpośrednio na konto dziecka, które wspieramy. Wysokość przelewu nie jest ustalona odgórnie; zależy od możliwości firmy i indywidualnych ustaleń z organizatorem.

DZIEŃ SESJI – 14 września 2008 – Panny Młode podbijają Poznań dla Zuzi!

Możemy wspólnie pomóc i ułatwić codzienność tej ślicznej, małej dziewczynce !

Plan dnia był znany wyłącznie organizatorom. Kolejne plenery i lokalizacje były trzymane w ścisłej tajemnicy do samego końca, by uniknąć niepotrzebnego zamieszania i sztucznego tłoku na trasie sesji oraz aby zapewnić fotografom i sponsorom wyłączność na materiały z sesji, bez udziału postronnych osób, nie zaangażowanych w organizację całego przedsięwzięcia.

Tego dnia spotkaliśmy się o godzinie 9.30 w restauracji NALEWKA na Starym Rynku. Woda mineralna, kawa i herbata dla Uczestniczek – gratis. Zgodnie z umową Panny Młode dotarły już w większości ubrane i uczesane. Na miejscu miały okazję skorzystać z usług Ani Hampelskiej – wspanialej wizażystki, która zadbała o profesjonalne makijaże kilku uczestniczek, które wcześniej zasygnalizowały taką potrzebę. Panien było kilkadziesiąt więc wykonanie takiej ilości profesjonalnych makijaży nie było możliwe. Gdy o godzinie 10.00 Panny pojawiły się na Rynku towarzyszyły im już kamery i flesze – m.in radia Merkury i telewizji TVN24.  a także Zuzia, która w ten chłodny poranek pojawił się w centrum razem z Rodzicami.

stary-rynek

Po kilku zdjęciach w Wadze miejskiej, na Rynku i zdjęciach sponsorowanych z białym rollce – roycem oraz zabytkowym autobusem „ogórkiem” udostępnionym nam przez Zarząd i Marketing MPK (serdecznie dziękujemy za nieodpłatny transport tego wyjątkowego dnia) ruszyliśmy w dalszą trasę.
W ciągu dnia odwiedziliśmy kilka najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc Poznania, robiąc przy okazji zdjęcia dla firm sponsorujących sprzęt dla Zuzi. Swoje podwoje otworzyła przed nami zabytkowa zajezdnia przy ulicy Gajowej,

zajezdnia

gdzie spotkany konduktor dokładnie sprawdził czy wszystkie mężatki są w posiadaniu obrączek. Specjalnie dla nas uruchomiono atrakcje Malta Ski, gdzie miałyśmy okazje pograć w golfa i wjechać na szczyt wyciągiem narciarskim – z czego z uśmiechem korzystały nie tylko Panny, ale i fotografowie..

wyciag_2wyciag

Lech Poznań, który wyjątkowo zezwolił nam na wkroczenie na murawę stadionu – oczywiście w obuwiu sportowym, a nie ślubnych szpilkach,

lechstadion

a po trudach zdjęć, była okazja posilić się kanapkami przekazanymi dla zgłodniałych przez firmę VipCatering. Kolejna lokalizacja – Stary Browar  – udostępnił zarówno „stare”, jak i „nowe” skrzydło handlowe,

browar-starybrowar-nowy

Koniec imprezy przypadł oczywiście w jednym z najpiękniejszych miejsc Poznania czyli przy fontannie przed Operą,

welony

gdzie miałyśmy okazje podziękować Magazynowi Ślubnemu oraz dwóm firmom florystycznym, których kwiaty jeszcze bardziej podkreślały biel ślubnych sukni.

florystykamagazyn

Zwieńczeniem akcji były fotografie w fontannie miejskiej przy 11 stopniach celsjusza  – gorące serca podtrzymały temperaturę i fantastyczny nastrój do końca dnia.

fontanna

W tym dniu oprócz zdjęć imprezowo/śmiesznie/sesyjnych wykonano kilka ujęć dla firm i instytucji na ich potrzeby marketingowe. Były to wyłącznie firmy, które sponsorowały nam ten dzień oraz finansowały sprzęt dla Zuzi. Wszystkie Panny Młode podpisały pisemna zgodę na wykorzystanie wizerunku przez te firmy wyłącznie w celach promocyjnych i marketingowych. Zdjęcia z Pannami były ich jedyną „nagrodą” za wsparcie techniczne i finansowe Zuzi oraz samej sesji.

SZCZEGÓLNIE GORĄCE PODZIĘKOWANIA:

Za patronat medialny dla: Magazynu Ślubnego, Radia Merkury,Głosu Wielkopolskiego i portalu kobiatą.być.ploraz wszystkim stacjom telewizyjnym, które pojawiły się tego dnia by nadać sprawie zdrowia Zuzi właściwy rozgłos!

F
otografom: Marcinowi Melanowiczowi (www.fotobern.pl ) i Kubie Cichockiemu (www.kubacichocki.pl) oraz studiu filmowemu ArtMediaStudio.(www.artmediastudio.pl)

Studiu Florystycznemu – z Chyb/k.Poznania ul. Szamotulska 14 (787259000) oraz pracowni FIORINO (061 8142521) ; wizażystce Ani Hempelskiej – świetna (506106213)), VIP CATERING – kanapki (61 8537092)

MPK za bezpłatne kursy”ogórka”przez cały dzień

Dyrekcji Malty, Lecha Poznań i Staremu Browarowi za udostępnienie swoich obiektów oraz sponsorom sprzętu dla Zuzi – dla tych “sesyjnych” i tych anonimowych, którzy przekazali i wciaż przekazują pieniądze ze zwykłej dobroci serca!

W szczególności podziękowania dla PANIEN MŁODYCH za hart ducha, wielkie poczucie humoru i gorące serca, które tak przydały się tej niedzieli!

oraz dla Zuzi i jej Rodziców za to, że byli z Nami tego dnia

Dziękujemy Wszystkim, którzy tego dnia wrzucili brzęczący lub szeleszczący okruch dobrego serca do naszej akcyjnej kasetki!


Rodzice Zuzi apelują:

Rehabilitacja Zuzi jest bardzo kosztowna, a potrzebujemy jej bardzo dużo dlatego prosimy o wsparcie, a ludziom dobrego serca będziemy wdzięczni za każdy grosz. Przeczytałeś o akcji? Może możesz wspomóc Zuzię choć niewielką kwotą?

Katarzyna Sęk
Ul. 1-go Maja 3/9
62-240 Trzemeszno
Nr konta : 52 1140 2004 0000 3802 3522 7915

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
NR KONTA : 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem „darowizna na leczenie i rehabilitację Zuzanny Szkudlarek”