Edycja 2012

W niedzielę 26 sierpnia 2012 już po raz czwarty, odbyła się w Poznaniu, charytatywna akcja Panny Młode podbijają Poznań dla Malucha, której tegorocznym podopiecznym był mały Poznaniak, 7 letni Miłosz, wspaniały chłopczyk o magicznym brązowych oczach, który urodził się z wrodzoną wadą układu kostnego i nie ma wykształconych rąk, ani nóg, operuje stópkami umiejscowionymi blisko ciała.  A tak piszą o nim Rodzice i Brat:

Miłosz- najwspanialsze dziecko świata! – tak mówią o nim Rodzice i Brat oraz Ci, którzy go poznali.

Milosz Bronicz Podopieczny IV edycjiPogodny, radosny, uśmiechnięty, kochający świat i ludzi.. Swym optymizmem zaraża nas każdego dnia i rozpromienia wielką radością……
To mądry nauczyciel, który nam dorosłym pokazuje jak bardzo można kochać życie, jak cieszyć się każdym dniem, jak pokonywać trudności, jak walczyć, a czasami…. jak przegrywać…. „Obrazki stopą malowane – to Jego pasja, to Jego sposób na otworzenie nam oczu i pokazanie, jak ważne są te małe, najmniejsze sprawy, na które my dorośli w biegu życia codziennego często nie zwracamy uwagi.Milosz Bronisz maluje Uwielbia podróżować, potrafi zachwycać się pięknem otaczającej go przyrody i krajobrazu. Ma wielu przyjaciół zarówno wśród dorosłych jak i dzieci – potrafi jednym spojrzeniem zjednać sobie każde serce. Aż trudno uwierzyć, patrząc na wspaniałe i pogodne dziecko, że początki jego życia to ogromna walka . 
Miłosz urodził się z zespołem wad wrodzonych układu kostnego typu fokomelia. Zespół ten polega na skróceniu kości długich kończyn górnych i dolnych. Mozolna rehabilitacja i ciężka praca Miłka oraz Jego ogromny upór sprawiły, że nauczył się samodzielnie poruszać na protezach kończyn dolnych. W życiu codziennym rączkami są Jego nóżki, potrafi nimi rysować, pisać, samodzielnie posługuje się sztućcami, myje ząbki….”

W czasie tej edycji próbujemy zamienić dziecięcy wózek Miłosza na taki, który da mu możliwość samodzielnego poruszania się i funkcjonowania. Pasja Miłosza – malarstwo – może być także jego drogą do samodzielności w przyszłości.

Już od wczesnych godzin porannych uczestniczki akcji, organizatorzy, fotografowie oraz pomoc techniczna szykowali się w gościnnych progach Rezydencji Don Prestige, która przygotowała dla Uczestniczek apartamenty na przygotowania, a w hotelowym barze Shades – poranną kawę i soki oraz sprawdziła się doskonale jako pierwszy wyjątkowy plener zdjęciowy. Niektóre Panny Młode miały na sobie tego dnia przepiękną biżuterię – udostępnioną do sesji zdjęciowej przez jednego ze sponsorów tegorocznej Akcji – firmę YES. Mały Miłosz wraz z jego rodzicami odwiedził nas by kibicować i podziękować za wsparcie, ze to właśnie On jest tegorocznym podopiecznym. Niejedna Panna ukradkiem ocierała łzy wzruszenia…

Na pomoc w przygotowaniu się naszym pięknym Pannom jak co roku ruszyły niezastąpione wizażystki ze Studia Metamorfozy oraz nowe, serdecznie powitane w naszym gronie absolwentki i studentki Szkoły Wizażu i Stylizacji Anity Folaron. Była z nami także niezastąpiona Kama z Atelier Ostaszewska, która nie tylko zajęła się wizażem Panien, ale także udostępniła na akcję piękne suknie ślubne ze swojego Atelier. Już we wrześniu 2012 na licytacje dla Miłosza trafi suknia ślubna oraz suknia koktajlowa z atelier. Koniecznie licytuj na stronie  Fundacji Maja Przyszłość – organizatora Akcji. O piękne kwiaty dla naszych Panien zadbała e-kwiaciarnia.

Jak wspominają Uczestniczki: „Kiedy wyruszałyśmy z hotelu przypadkowi przechodnie pozdrawiali nas, przesyłali życzenia powodzenia„. Poznaniacy wiedzieli o akcji dzięki wsparciu ze strony naszych Patronów Medialnych – Radia Eska, serwisu epoznan.pl i Telewizji WTK. Wspomniał o nas także Magazyn Ślubny, z którym współpracujemy od pierwszej edycji, a więcej o Akcji w numerze listopadowym oraz październikowym Filantropa. W promocji Akcji pomogły także plakaty, strona Akcji i strona Fundacji oraz cała oprawa graficzna Akcji wykonana  przez 813 sp. z o. o. Drukiem plakatów zajęła się drukarnia Moś, a za koszulki teamu wspierającego Uczestniczki w tym dniu zasponsorowała i wydrukowała drukarnia Ax. Na podbój Poznania wyruszyłyśmy autobusem udostępnionym nam dzięki wspaniałomyślności MPK Poznań i firmy Markopal, które to firmy wspólnymi siłami sfinansowały koszty transportu Uczestniczek tego dnia, a za autobusem podążył korowód aut wypełnionych do ostatniego miejsca ludźmi o wielkim sercu, naszymi fotografami i teamem wspierającym.

Około godziny 9:45 dotarłyśmy na drugi plener zdjęciowy do Kompanii Piwowarskiej. I tu rozpoczęły się manewry w podgrupach.. Po pierwszych zdjęciach na głównym placu, przez silosami – najbardziej charakterystycznym elementem firmy, przeszłyśmy wprost do jego serca – gorącej warzelni. W otoczeniu miedzianych i srebrzystych kadzi Uczestniczki wyglądały zjawiskowo co wykorzystała telewizja WTK i TVP do prezentacji w reportażach i wywiadach z Uczestniczkami oraz Radną miasta Poznania – Urszulą Stecką, która także towarzyszyła nam tego przedpołudnia wspierając Panny Młode.

Klimat warzelni oraz silne emocje jakie wzbudziły pierwsze zdjęcia skutecznie schłodził bezalkoholowy Lech, którym poczęstowano Panny w pubie browaru na zakończenie zdjęć, gdy zrelaksowane odpoczywały w oczekiwaniu na dalszą podróż. Było to także czas na pierwsze podsumowanie wrażeń oraz wspólne zdjęcia do rodzinnych albumów.

O godzinie 12ej, przewiezione przez uroczego kierowcę – panią Agnieszkę, Panny Młode zameldowały się w Swarzędzu w firmie Tadar. Tutaj modeling nabrał dość specyficznego charakteru – szalone Panny Młode w kilka minut stały się profesjonalistkami w pozowaniu do zdjęć z rekwizytami. Tych nie brakowało u dystrybutora wyrobów ze stali nierdzewnej, aluminium i porcelany.  W godzinach południowych wykonano także wyjątkowe ujęcia dla kilku pozostałych Sponsorów i Partnerów: firmy Jurpol Szyby Samochodowe z Komornik, która jako  lider w branży dystrybucji szyb samochodowych oraz sieci punktów montażowych oferuje usługi w zakresie wymiany szyb samochodowych w pojazdach oraz Restauracji Oaza ze Strzeszynka, która choć nie gościła nas w swoich klimatycznych wnętrzach, ugościła Uczestniczki sałatką grecką w plenerze. Wszystkie firmy na co dzień służą pomocą poznaniakom i dzielą się zyskiem wspierając takie inicjatywy dobroczynne, jak zbiórka dla Miłosza. 

 Piknik i spotkanie z przesympatycznym motorniczym poznańskiej Maltanki przerwał ryk silników.. Pojawili się partnerujący Pannom w tej edycji motocykliści o wielkim serduchu! Zrzeszeni w Stowarzyszeniu Motokilometry oraz na forum Wielkoplskiej Grupy Motocyklowej zdecydowali sie także wesprzeć małego Miłka. Panno młodym nie pozostało więc nic innego jak skorzystać z kasków udostępnionych przez samych motocyklistów, a także poznańskie szkoły motocyklowe Motoartur i High i już w pełnym rynsztunku znaleźć swojego rycerza na mechanicznym rumaku 🙂 Po dynamicznym pokazie „palenia gumy” z owacjami na stojąco, kolumna powiewających na wietrze sukien i welonów ruszyła w kierunku Starego Rynku, gdzie czekało na nas wyjątkowe i ciepłe powitanie poznaniaków, przeplecione radosnym zaskoczeniem w oczach turystów. Przez cały dzień Panny Młode kwestowały na rzecz Miłosza z puszkami. Każdy przechodzień mógł zrobić sobie zdjęcie z nami w zamian za datek od serca.   Na rynku dołączyła do Nas nasza gwiazda o wielkim sercu, Małgorzata Ostrowska, a Panny przez godzinę także tutaj pozowały do zdjęć z każdym, kto dołożył do naszych puszek cegiełkę na rzecz Miłoszka. Osoby, które przekazały środki robiąc sobie zdjęcie z Uczestniczkami – otrzymają je drogą mailową, nasze Panny skrzętnie notowały adresy mailowe, by każdy na pewno otrzymał swoją fotografię. Na zakończenie pobytu na Rynku dołączyli do nas Miłosz z rodzicami i bratem. Odbyła się wielka rodzinna wspólna sesja ze organizatorami z Fundacji Mają Przyszłość, fotografami, pannami, motocyklistami oraz naszym małym podopiecznym. 

By tradycji stało się zadość i aby Akcję zakończyć „na mokro”, „Kierowniczka” autobusu, przesympatyczna Pani Agnieszka, zawiozła dziewczyny na sesję do  Term Maltańskich.

————————————————————————————-

Zapraszamy także do naszych GALERII ZDJĘĆ (autorzy: Marcin Melanowicz, Arek Zaremba, Naya FOTOGRAFIA) oraz NA ZWIASTUN  filmu z Akcji stworzony przez M&M Studio, który pokażemy już na początku października!
Nadal można wspierać Miłosza – zbiórka trwa do 31.12.2012 roku!

 

Zapraszamy również na nasz profil na Facebook’u!