Edycja 2009

amelia1
23 sierpnia 2009 roku odbyła się druga edycja akcji. Panny Młode podbijają Misto dla Malucha! Okazała się fantastyczną zabawą i wzbudziła zainteresowanie zarówno mediów jak i uczestników podobnie jak ubiegłoroczna edycja dla Zuzi.
Naszym celem w 2009 roku była pomoc kilkumiesięcznej Amelce.Wszystkim, które spotkali nas na swojej drodze tego dnia i w zamian za datek na rzecz Amelii wykonali zdjęcie Panien Młodych lub z Pannami – serdecznie dziękujemy!

 

Nasza podopieczna Amelka

Amelia Zamczyk urodziła się 3 września 2008 roku.
Na początku nie było żadnych oznak choroby. Rosła i rozwijała się dobrze. Nie było problemów z jedzeniem.
Choroba objawiła się w 2 miesiącu życia drgawkami. Dwa miesiące Rodzice spędzili w trzech różnych szpitalach, jednak nie potrafiono im pomóc. Jedynymi objawami choroby był bardzo niski (zagrażający życiu) poziom cukru we krwi – hipoglikemia. Podłączono Amelkę do pompy glukozowej. Endokrynologicznie dziecko jest zdrowe (wypisy ze szpitali na stronie internetowej ). Badania przesiewowe (met. tandemowej spektrometrii mas) w kierunku chorób metabolicznych oraz GCMS nie wykazały nieprawidłowości. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie postawiło diagnozę hiperinsulimizmu. Przetrwała noworodkowa hipoglikemia hiperinsulimiczna jest ciężką, genetyczną chorobą trzustki. Choroba jest bardzo podstępna. Objawia się nagłymi spadkami cukru we krwi, co prowadzi do niedożywienia mózgu, drgawek i w konsekwencji może doprowadzić do niedorozwoju umysłowego dziecka. W tej chwili Amelka rozwija się jeszcze dobrze. Jest to zasługa 5 długich pobytów w szpitalach oraz całodobowego kłucia Amelki paluszków i mierzenia poziomu glikemii. Tata Amelki zrezygnował z pracy zawodowej by zostać z Amelką w domu. Od 4 miesięcy podawany jest Proglicem (Diazoksyd) 75mg/dzień. Musimy sprowadzać go z Niemiec, bo w Polsce lek ten nie jest dostępny. Lek ten pozwolił na odłączenie Amelki od pompy z glukozą i powrót do domu. Glikemia utrzymuje się na poziomie 60-70 mg/dl przed jedzeniem. Pomału jednak choroba się zaostrza. Amelka przestała jeść. Odmawia przyjmowania jakichkolwiek płynów. Karmimy ją przez sondę co 3-4 godziny przez cała dobę podając 150ml Bebiko lub zupki jarzynowej z mięsem – wszystko z kleikiem ryżowym. Zaczęły się bóle brzuszka i silne wymioty. A co za tym idzie dalsze spadki cukru we krwi. 15 czerwca 2009 Amelka trafiła do szpitala ponownie. Jej malutki żołądek odmawia przyjmowania posiłków, występują silne wymioty, których nie udaje sie powstrzymać. Liczy się każdy dzień.

Była jednak szansa na pełne wyleczenie Amelki.Specjalistyczne badanie, dostępne w klinice w Berlinie (CHARITE UNIVERSITATSMEDIZINE BERLIN) – PET CT Pozytonowa emisyjna tomografia komputerowa. Badanie to zlokalizuje komórki trzustki genetycznie zmienione. Jeżeli będzie można je wyciąć – operacja, która zupełnie wyleczy Amelkę. Samo badanie kosztuje 3 tys. euro(ok. 14 tysięcy złotych), operacja następne 20 tys. euro. (około 90 tysięcy złotych) Niestety Rodzice nie posiadają takich środków finansowych.
Z całego serca prosili o pomoc.

Pobyt w berlińskiej klinice okazał się owocny, choć bardzo trudny i życie dziewczynki było zagrożone. Przeprowadzone badanie PET CT wykazało u Amelki formę rozsianą choroby (diffusion hyperinsulinism). Niestety jest to forma nieoperacyjna. Wykonano wiele innych badań (w tym genetyczne całej naszej trójki).
Berliński lekarz zdecydował o zmianie leków, odżywiania oraz intensywnej rehabilitacji córeczki. Dzięki temu Amelia zaczęła jeść samodzielnie po 10-ciu miesiącach karmienia wyłącznie przez sondę. Glikemia utrzymuje się w normie (dzięki Nifedipinie), a Rodzice są najszczęśliwsi na świecie mogąc karmić Amelię łyżeczką. wyrażaja ogromną wdzięczność dla wszystkim, którzy pomogli zrealizować pobyt Amelki w berlińskim szpitalu. Odmienił on ich życie na lepsze. Sądzono, że operacja jest jedynym rozwiązaniem naszych kłopotów z chorobą Amelki, jednak rzeczywistość okazała sie jeszcze lepsza. Leczenie córeczki będzie kontynuowane pod okiem lekarza z Berlina.


Zdjęcia dla Twojej firmy
.

W tym dniu oprócz zdjęć sesyjnych i plenerowych Panien Młodych w pięknej oprawie bieli, wykonane zostały zdjęcia sponsorowane. Każda firma, która zgłosiła chęć uczestnictwa i udostępniła tego dnia teren swojej firmy lub jej produkty, mogła liczyć na wykonanie profesjonalnych zdjęć do wykorzystania marketingowego na potrzeby swojej firmy (wyłącznie).
Przelew za zdjęcia sponsorowane dokonywany jest bezpośrednio na konto dziecka, które wspieramy. Wysokość przelewu nie jest ustalona odgórnie; zależy od możliwości firmy i indywidualnych ustaleń z organizatorem.

 

 

 

 

DZIEŃ SESJI – 23 sierpnia 2009

Możemy wspólnie uratować życie małego dziecka. Amelka może być jeszcze radosną , zdrową małą dziewczynką!

Już od kilku dni o akcji było głośno w radiu Eska i Eska Rock, reportaże o sesji pojawią się także w Magazynie Ślubnym oraz Głosie Wielkopolskim, tego dnia pojawiło się także Radio Merkury, Redio Emaus, telewizja TVN24 oraz WTK.

sarastudio-impresje-9 most-jordana-fot-marcin-melanowicz-22

Spotykaliśmy się o godzinie 7.30 w hotelu Sheraton. Tam specjalnie dla nas udostępniono piękną sale balową udekorowaną kwiatami przez firmę Świat Kwiatów, która przygotowała także oprawę florystyczną dla Uczestniczek. Panny Młode otrzymały „na dzień dobry” kawę, herbatę oraz pyszny tort w wersji ślubnej. Do Panien Młodych wyszedł także Dyrektor hotelu oraz jego Goście – między innymi mistrzynie olimpijskie w wioślarstwie oraz fantastyczny DJ Armin van Buuren! Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie i polecamy na wszelkie uroczystości!

sheraton-fot-marcin-melanowicz-67 sheraton-fot-marcin-melanowicz-92
0012 sheraton-fot-marcin-melanowicz-87

Tego dnia poświęcili się nam całkowicie dwaj fotografowie : Marcin Melanowicz i Kuba Cichocki, a także Robert i Jagienka Stefanowicz z agencji reklamowej Sara Studio oraz Adam z Art Media Studio. Cała ekipa techniczna to naprawdę mistrzowie w swoim fachu więc serdecznie polecamy ich usługi dziękując jednocześnie za pomoc i wsparcie. Szczególne podziękowania dla strażaków Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej !

marek-zywert-0739 sarastudio-most-1

Tego dnia o poranku wsparły nas technicznie mistrzynie wizażu i stylizacji, zarówno makijaży jak i fryzur. Dziękujemy za wspaniałe efekty Małgosi Frątczak, Ani Wojnowskiej oraz Studiu Metamorfozy. Zerknęły na fryzury, nadały ostateczny blask, pomogły w podpięciach. Nasze wizażystki, których makijaże ślubne to prawdziwe dzieła sztuki pokazały co potrafią wyczarować w ciągu kilku minut – tylko tyle czasu miały bowiem na każdą Uczestniczkę. Za bycie wirtuozem palety dziękujemy trzem wspaniałym z salonu kosmetycznego IMAGE Kindze Szczęsnowskiej – Błoszyk, Danucie Sierzchuła, Michalinie Bromberek, Karolinie oraz Paulinie Kupsik z Qferpracowni.

sarastudio-impresje-5 sheraton-fot-marcin-melanowicz-241

Sesja trwała prawie 10 godzin. To długi maraton z usmiechem na ustach. Przebiegała głównie na terenie miasta Poznania. Pojawiliśmy się w siedzibach firm sponsorujących: w hotelu Sheraton i w firmie Solaris, gdzie Panny Młode osobiście montowały najnowszy autobus firmy, przeznaczony do transportu pasażerów w portach lotniczych.

0023 solaris-fot-marcin-melanowicz-76

Zdjęcia wykonywano także dla Galerii Malta, w centrum sportowym NIKU

fot-marcin-melanowicz-0858 galeria-malta-fot-marcin-melanowicz-104
0066 marek-zywert-0675

ale także na Kaponierze, w Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolskiego,na moście Jordana, w starej gazowni, a na zakończenie w okolicach Opery, gdzie dzień zakończono w fontannie…

rondo-fot-marcin-melanowicz-6 0018
0077 opera-fontanna-fot-marcin-melanowicz-21

Dzięki firmom Visual Chris oraz Fashion Art Panny Młode z lat ubiegłych lub tegoroczne, które jeszcze nie miały sukienek ślubnych także mogły pomóc Amelii. Cudne kreacje tych firm polecamy nie tylko na akcje charytatywne ale rekomendujemy także tym Pannom Młodym, które poszukują pięknej sukni na własny ślub.

opera-fontanna-fot-marcin-melanowicz-5 opera-fontanna-fot-marcin-melanowicz-7

Swoja suknią ślubną z najnowszej kolekcji podzieliła się z nami także znana projektantka mody Ewa Minge. Sukienka jej projektu pojawi się wkrótce na naszych stronach na licytacji. Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Amelii. Jeśli nie masz jeszcze sukienki na swój ślub – serdecznie zapraszamy do licytacji! W podobny sposób – poprzez licytację – zostanie sprzedany voucher na noc poślubną w Hotelu Sheraton. Życzymy powodzenia licytującym!

sheraton-fot-marcin-melanowicz-40

Uczestniczkom zapewniono transport autobusem udostępnionym przez firmę Transkom – szczególnie ciepłe podziękowania dla naszego wyjątkowego kierowcy w tym dniu. Dzięki poczęstunkowi sponsorowanemu przez firmę Mc Donald’s Panny Młode nie cierpiały głodu, a czas umilił nam zespół smyczkowy Cordare Art.

solaris-fot-marcin-melanowicz-1 sarastudio-impresje-7
sarastudio-kwartet-2 sarastudio-magazyn-slubny-9

Na zakończenie sesji po godzinie 17.00 spotkaliśmy się z małą Amelią oraz jej rodzicami. Dziewczynce życzyliśmy wszystkiego najlepszego z okazji pierwszych urodzin 3 września! Poznaliśmy także małą Wiktorię, która z powodu wady wrodzonej – braku przełyku także skazana jest na sondę bezpośrednio do żołądka i podobnie jak Amelia potrzebuje naszego wsparcia. Rodzice Amelii zobowiązali się wspomóc dziewczynkę w zakupie koniecznego wyposażenia do jej pokoju, a my dołączyliśmy się do pomocy licytując jedną sukienkę więcej na naszej finałowej licytacji.
Więcej o Wiktorii na stronie Stowarzyszenia Potrafię Więcej!

sarastudio-amelka-44 fot-marcin-melanowicz-0998
stara-gazownia-fot-marcin-melanowicz-11 sarastudio-impresje-8

Każdy może w dowolnym momencie wesprzeć leczenie Amelii i zeszłorocznej podopiecznej – Zuzi oraz malej Wiktorii
lub rozesłać w świat informacje o malutkich dziewczynkach w potrzebie:

Amelia Zamczyk
ul. Owidiusza 34/2
60-461 Poznań
 
Nordea 09 1440 1286 0000 0000 0817 0638
(kod kraju+SWIFT) PL NDEAPLP2
tytuł przelewu: akcja Panny Młode 

 

 
 
Katarzyna Sęk (mama Zuzi)
Ul. 1-go Maja 3/9
62-240 Trzemeszno
Nr konta : 52 1140 2004 0000 3802 3522 7915
 
tytuł przelewu: dla Zuzi – akcja Panny Młode


 
 
Stowarzyszenie Potrafie Więcej (dla Wiktorii)
ul. ul. Błażeja 4g/53
61-608 Poznań
Nr konta: 68 1240 1763 1111 0010 2618 9421
tytuł przelewu: dla Wktorii – akcja Panny Młode