Akcja Charytatywna Panny Młode Zielona Góra 2013

 WSPÓŁORGANIZATOR AKCJI
W ZIELONEJ GÓRZE
 logo Kraina Stylu Zielona Gora
PARTNERZY & SPONSORZY
logo_dana
katarzyna prokopyszyn
logo_rene-carla_04
PATRONAT MEDIALNY
 
Radio_ESKA
GazetaLubuska_logo-nowe
FOTO & VIDEO 
ReVer
logo_ms
 Basfilm
CATERING
DaGrasso
DRUK
ankaralab_logotyp

Panny Młode” to wyjątkowa charytatywna sesja zdjęciowa. Kilkadziesiąt Panien Młodych w bieli koronek i satynie pozuje do zdjęć w znanych plenerach miasta oraz ujęć sponsorowanych. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczone są na Podopiecznego danej edycji Akcji.

W niedzielę 25 sierpnia 2013 roku, nie sposób było nie zauważyć kobiet ubranych w suknie ślubne zbierających pieniądze na zielonogórskim  deptaku, w Palmiarni, czy na lotnisku w Przylepie. Po raz pierwszy Akcja odbyła się w tym mieście i celem działań Panien został 3letni Wojtek – niewidomy, zmagający się z wieloma dodatkowymi schorzeniami. Więcej o nim na jego podstronie. Szczegóły samej Akcji są na stronie Organizatora:  Fundacji Mają Przyszłość  – o Akcji czytaj tutaj, a także na www.panny-mlode.pl oraz na głównym Facebook’owym profilu Akcji

Każdy kto chciałby i mógłby ofiarować przysłowiową „złotówkę” na rehabilitacje dla Wojtka może wysłać pieniądze przelewem na adres: Fundacja Mają Przyszłość, ul.Młyńska 45, 62-070 Konarzewo, Alior Bank, nr rachunku 54 2490 0005 0000 4600 7569 4568. W tytule należy wpisać – „Wojtek Marczewski– darowizna na rehabilitację i leczenie.

Zapraszamy także na zbiórkę na SiePomaga! i Do licytacji charytatywnych – kupując coś dla siebie, wpierasz leczenie Wojtka i pozostałych dzieci.


Poniżej szczegóły z tego wielkiego dnia, a TUTAJ DZIAŁAMY NA FACEBOOKU ABY POMÓC WOJTKOWI – ZAPROŚ ZNAJOMYCH DO POMAGANIA!
Współorganizacją Akcji w Zielonej Górze zajęła się Monika Jeznach oraz Małgorzata Kluj z Krainy Stylu

Udział w akcji charytatywnej wzięły 22 Panny Młode. Panie spotkały się o godz.6.30 z wizażystką w hotelu Dana SPA. Nie zabrakło także 3-letniego Wojtka Marczewskiego ( chłopiec nie widzi,  nie mówi, dopiero uczy się chodzić) z rodzicami, dla którego w tym dniu były zbierane pieniądze.
– Syn obudził się o 4 rano, tak jakby przeczuwał, że czeka go dzień pełen atrakcji – śmiali się rodzice.
Po przywitaniu się z chłopcem, ułożeniu fryzur i wykonaniu makijażu Panny Młode ruszyły w drogę. Były w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej w Przylepie, deptaku, Palmiarni i Wagmostawie gdzie pozowały do zdjęć i zbierały pieniądze do puszek.
– Ludzie żywo reagowali na nas – mówi Wiktoria Piwowarczyk, uczestniczka. – Uśmiechali się, robili sobie zdjęcia z nami, chętnie wspomagali akcję.
O godzinie 15.00 po kilkugodzinnej sesji zdjęciowej zielonogórskie uczestniczki akcji były już wyczerpane i głodne. Z pomocą przyjechała pizza i sałatki od naszego sponsora, pizzerii Da Grasso. Po najedzeniu panny ruszyły na Wagmostaw gdzie znowu pozowały do zdjęć. Około 17.00 zmęczone, ale szczęśliwe uczestniczki akcji wróciły do hotelu gdzie wskoczyły w sukniach do basenu.

Osoby którym chcielibyśmy podziękować w szczególny sposób to:

Dla hotelu Dana Spa i Pani Beaty – za cudowną atmosferę – przytulne wnętrza, gościnność i luksus – dziękujemy!
Dla Kwiaciarni Carla & Renee – za piękno kwiatów podkreślające biel naszych sukien – i za serce włożone w wykonanie wiązanek – dziękujemy!
Dla firmy transportowej Annaberg – za wspaniałą sesję z wielkimi „maszynami” – dziękujemy!
Dla Kasi Prokopyszyn z zespołem (Esthetique)– za wielkie serce, piękne makijaże, cudowne fryzury – dziękujemy! Także jej córeczce Basi za wspaniałe noszenie puszki i zbieranie pieniążków – brawo Basieńko !
Dla Fotografów Pawła (REVER) i Anny (Magnetic Studio) oraz kamerzysty Krzysia (BasFilm – oferujące swym klientom szeroki wachlarz usług z zakresu wideofilmowania imprez wszelakich)- za kilometry przebiegnięte na każde zawołanie do każdego zdjęcia i za tysiące pstryknięć aparatem, za każdy zoom i każdą regulację ostrości – dziękujemy!
Dla Panów Andrzeja i Irka – za pomoc, wsparcie i ochronę – dziękujemy!
Firmie przewozowej Pana Ryszarda za zastąpienie karocy i koni – wspaniałym , wieloosobowym, kilku osiowym wehikułem – dzięki, któremu można było przemieszczać się setki kilometrów – dziękujemy!
Dla Pizzeri DaGrassoZielona Góra za przesmaczne pizze i sałatki – dzięki, którym – nie padłyśmy z głodu i mogłyśmy walczyć do końca – dziękujemy!
Dla Radia ESKA za patronat medialny i nagłośnienie akcji we wszystkie strony świata – za ten „głos grzmiący” do wszystkich razem i każdego z osobna – dziękujemy!
Dla Infoludka i rzetelne informacje i zaproszenie ludzi do wzięcia udziału w akcji – dziękujemy!
Dla Tygodnika Regionalnego za wsparcie i wielkie zaangażowanie w akcję – dziękujemy!
Dla Gazeta Lubuska j, która zadbała o promocję akcji.
Dal AnkaraLab.com za druk materiałów poligraficznych.
Dla Uli (Projektu Banki Mydlane) – za zabawę, radość, łzy szczęścia i powrót do dzieciństwa – dziękujemy!

Dla Wszystkich Panien Młodych – za odciski na nogach, za zdarte głosy nawołujące do wrzucania pieniędzy do puszek, za głodne i spragnione brzuchy, za WIELKIE serca i umysły – każdej z Was osobno i wszystkim razem – WIELKIE DZIĘKI!!!

Nikt się nie poddał, walczyłyśmy jak lwice – ale warto było – dla cudownego chłopca – Wojtusia 🙂 Tobie Wojtusiu też dziękujemy – za obecność wśród nas – za wywołanie uśmiechu na naszych buziach – za Twoją wytrwałość. Twoim rodzicom dziękujemy, że walczą o Ciebie i uczą Cię jak być małym bohaterem – trzymamy wszystkie kciuki i będziemy mieć Cię w sercach!

Pełnometrażowy film z AKCJI można obejrzeć poniżej. ZAPRASZAMY!

E-mail kontaktowy dla Sponsorów, Partnerów, Mediów i Uczestniczek edycji zielonogórskiej:
pm@majaprzyszlosc.org.pl lub kontakt@panny-mlode.pl

 

Galeria zdjęć z akcji Panny Młode w Zielonej Górze